Przejdź do treści

Jak szybko ja lub nasze dziecko nauczy się pływać?

  • przez
pływalnia

Jak szybko nauczyć się pływać? Przed rozpoczęciem nauki pływania bardzo często słyszymy to pytanie. Niestety nie ma tutaj dobrej odpowiedzi. Po pierwsze ciężko zdefiniować umiejętność pływania ponieważ dla 1 osoby oznacza to, że przemieszcza się w wodzie bez sprzętu (deski, makaronu). Dla drugiego nauka pływania kończy się opanowaniem choćby dwóch stylów (najczęściej kraul, grzbiet). Inni pływają czterema stylami dalej twierdząc, że nie potrafią pływać (tak dobrze jak by chcieli).

Druga sprawa, zależy to od ogólnej sprawności naszego organizmu. Im jesteśmy sprawniejsi tym łatwiej będzie szybko nauczyć się pływać. Tutaj dzieci mają dużą przewagę nad dorosłymi. One cały czas się czegoś nowego uczą, próbują nowych rzeczy, strach przed nieznanym jest mniejszy niż ten przed wyimaginowanym (a często rzeczywistym) ryzykiem.

Ostatnia sprawa od której zależy jak szybko nauczę się pływać to chęć nauki pływania oraz radość z czasu spędzanego w wodzie. Tutaj dużo zależy zarówno od osoby, która ma szybko nauczyć się pływać jak i od instruktora, który powinien zarazić pasją do pływania. Choć nie każdy musi zostać pływakiem, tak jak narciarzem, biegaczem, czy hokeistą, warto jest spróbować sił w różnych dyscyplinach. Pozwoli nam to czuć się komfortowo niezależnie, czy pójdziemy na basen ze znajomymi, czy w zimie na narty bądź na lodowisko.

Jak nauka pływania to tylko z Warsaw Swim School 😀

Zapisz się już dziś na zajęcia nauki pływania