Przejdź do treści

Nasz pierwszy basen!

  • przez
zestaw na basen

Dostajemy od Państwa wiele pytań dotyczących pierwszych zajęć dla dzieci na pływalni.

Postanowiliśmy zamieścić podstawowe informacje, które naszym zdaniem, pomogą przygotować dziecko na pierwsze zajęcia z instruktorem.

Co warto wiedzieć? O czym powinni pamiętać zarówno rodzice jak i ich pociechy?

  1. Porozmawiajmy z dzieckiem, nastawmy je psychicznie na fajną zabawę – nie zmuszajmy go do pływania. Opowiedzmy mu, że dzięki temu, że nauczy się pływać i nabędzie dobrych nawyków w czasie przebywania w wodzie, będzie mógł bezpieczniej bawić się na wakacjach nad wodą. Jakie to otworzy przed nim możliwości. Niech samo chce przychodzić, bawić się oraz uczyć pływania.
  2. Kolejna podstawowa informacja – nie jemy co najmniej godzinę przed zajęciami dla zachowania komfortu oraz bezpieczeństwa.
  3. Przygotujmy razem z dzieckiem torbę/plecak ze strojem pływackim, ręcznikiem, okularkami pływackimi oraz klapki i czepek
  4. Dodatkowy sprzęt na większości basenów jest dostępny – deska, makaron, ósemki, dzięki temu nie trzeba kupować własnego. Nie jesteśmy zwolennikami rękawków/motylków/kółek, proponujemy skorzystać ze sprzętu dostępnego na basenie. Instruktor zawsze doradzi jak go wygodnie oraz bezpiecznie użyć.
  5. Przygotujmy też dziecku wodę i małą, zdrową przekąskę. Zwykle po zajęciach dzieci mają ochotę napić się i są głodne.

Jeśli macie Państwo jakieś jeszcze wątpliwości bądź pytania śmiało piszcie, pytajcie przez nasz formularz kontaktowy.

Do zobaczenia na zajęciach.