Przejdź do treści

Pomysł na prezent dla pływaka

 • przez

Pływanie to wspaniały sport, który zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Jeśli masz w swoim domu lub życiu fana pływania, to z pewnością szukasz pomysłu na prezent, który sprawi mu radość. Oto kilka naszych propozycji:

 • Nieduży (~50x90cm) ręcznik z mikrofibry frotte, który świetnie chłonie wodę i nie zajmuje dużo miejsca w plecaku
 • Plecak 35-45l, z suchą kieszenią tak by nie moczyły się inne noszone rzeczy od ręcznika, stroju czy płetw. Dodatkowo w takim plecaku zmieści się wszystko co przyda się na treningu pływackim i nie tylko. Warto pamiętać, że taki plecak jest miękki i zazwyczaj da się go też zabrać na wszelkiego rodzaju wyjazdy nawet tanimi liniami jako bagaż podręczny.
 • butelka/bidon/shaker na picie podczas treningu. Najważniejsze jednak sugerować się opiniami na ich temat aby nieprzeciekający ponieważ to niestety dość popularny problem szczególnie wśród bidonów z plastikowym „dziubkiem”.
 • Strój/kąpielówki pływackie – zwróć tylko uwagę czy są z materiału „chloroodpornego” to znacząco wydłuży ich żywotność. Z naszego doświadczenia warto postawić na FunkyTrunks lub Funkita, mają nie tylko pozytywne, kolorowe wzory ale też wysoką trwałość strojów. Koniecznie sprawdź rozmiar (najlepiej z centymetrem) obecnego stroju aby uniknąć „wtopy”.
 • Książka dotycząca pływania – w języku polskim nie ma zbyt wielu tytułów wydanych, można jednak posiłkować się książkami anglojęzycznymi. Wiele z nich dostępnych jest na platformie Amazon. Nasze polskie propozycje:
  • Złote zasady. Dziesięć kroków do doskonałości. Bob Bowman, w dużym uproszczeniu książka o Phelps’ie, rozwoju w sporcie oraz dążeniu do celów.
  • Pływanie. Nic Newell. Książka o szerokopojętym pływaniu. Zawiera podstawowe informacje nt. techniki pływania, stretchingu, żywienia.
  • Zrozumieć pływanie. Dawid Tatarczyk. To książka z zupełnie „innej beczki” Jeśli nie jesteście rodzicami zawodnika to można ją potraktować jako poszerzenie horyzontów z zakresu życia do około pływania oraz świata pływaków.
  • Stretching. Bob Anderson. Różne ćwiczenia do rozciągające posortowane wg. dyscyplin sportu. Pamiętaj jednak by rozciągać się po porządnej rozgrzewce.
 • Voucher na doskonalenie techniki pływania pod okiem osoby kompetentnej. (Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w tej sprawie)
 • W zależności od budżetu i upodobań obdarowywanego, można pomyśleć też o zegarku sportowym.

Dodatkowo kilka propozycji, do których zniechęcamy:

 • Okularki pływackie – choć jest sporo modeli pozwalających na dużą regulacje, to jeśli nie znamy konkretnego modelu, z którego obdarowany prezentem będzie zadowolony, możemy nie trafić w okulary dobrze przylegające do obrysu oczu. Mogą one przeciekać, uwierać a nie chcemy aby nasz obdarowany używał ich tylko jak my widzimy.
 • płetwy pływackie – choć często płetwy mają rozmiary w „widełkach” np. 38-40 lub 42-44, nie zawsze jest to spójne z obuwiem, które nosimy. Najwygodniejszą formą zakupu jest przymiarka, aby potem płetwy nas nie uwierały lub nie obcierały pięty. Choć ten drugi problem można rozwiązać skarpetką (zwykłą bawełnianą nawet), to pytanie czy warto? Może lepiej kupić voucher do sklepu sportowego?

A na dzisiejszy wieczór zaplanujcie sobie czas na obejrzenie mini serialu (już wcale nie nowego), o przygotowaniach do ostatnich Igrzysk Olimpijskich australijskich pływaków.
Opis z Amazon Video:
Poznaj świat pływaków olimpijskich widziany oczami panującego mistrza Kyle’a Chalmersa, dwukrotnej olimpijki Bronte Campbell, emerytowanego bohatera igrzysk Iana Thorpe’a oraz aspirującego olimpijczyka i muzyka światowej sławy Cody’ego Simpsona. Łapiąc powietrze to kronika życia osobistego i karier sportowych czterech australijskich ikon.
Link do serialu w PrimeVideo